W3A43C332MAT2A
Mfr.Part #
W3A43C332MAT2A
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
0612 (1632 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP ARRAY 3300PF 25V X7R 0612
ARRAY/NETWORK CAPACITOR
Operating Temperature (Max) :
125°C
Height :
1.35mm
Width :
1.6mm
Packing Method :
TR, EMBOSSED/PAPER, 7 INCH
Package / Case :
0612 (1632 Metric)
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Terminal Pitch :
0.76mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Length :
3.2mm
Published :
Rated (DC) Voltage (URdc) :
25V
Operating Temperature (Min) :
-55°C
ECCN Code :
EAR99
Number of Elements :
1
Termination :
SMD/SMT
Temperature Characteristics Code :
X7R
Dielectric Material :
Ceramic
JESD-609 Code :
e3
Voltage - Rated :
25V
Size / Dimension :
0.063Lx0.126W 1.60mmx3.20mm
Tolerance :
±20%
Mount :
Height Seated (Max) :
0.053 1.35mm
Pbfree Code :
yes
Series :
IPC
Capacitance :
3300pF
Circuit Type :
Isolated
Number of Capacitors :
WRAPAROUND
Mounting Type :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
W3A43C332MAT2A
KYOCERA AVX W3A43C332MAT2A
IPC Series 3300pF ±20% 8 Terminations X7R 0612 (1632 Metric) Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier Ceramic Surface Mount