W3A43C222K4T2A
Mfr.Part #
W3A43C222K4T2A
Description
CAP ARRAY
WRAPAROUND
Length :
3.2mm
Height Seated (Max) :
1.35mm
HTS Code :
Negative Tolerance :
10%
Operating Temperature (Max) :
125°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Number of Elements :
1
Capacitance :
0.0022μF
Temperature Coefficient :
15% ppm/°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Positive Tolerance :
10%
Mounting Feature :
Surface Mount
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Rated (DC) Voltage (URdc) :
25V
Network Type :
ISOLATED C NETWORK
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Factory Lead Time :
16 Weeks
Width :
1.6mm