W3A43C102K4T2A
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
W3A43C102K4T2A
Manufacturer
KYOCERA AVX
Description
CAP ARRAY
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Capacitor Networks, Arrays
Positive Tolerance :
10%
Network Type :
ISOLATED C NETWORK
Factory Lead Time :
16 Weeks
Terminal Shape :
WRAPAROUND
RoHS Status :
RoHS Compliant
Package / Case :
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Capacitor Type :
ARRAY/NETWORK CAPACITOR
Pbfree Code :
yes
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Capacitance :
0.001μF
Width :
1.6mm
ECCN Code :
EAR99
Number of Functions :
4
Temperature Coefficient :
15% ppm/°C
Surface Mount :
yes
Operating Temperature (Max) :
125°C
Rated (DC) Voltage (URdc) :
25V
Temperature Characteristics Code :
X7R
Length :
3.2mm
Number of Terminations :
8
Height Seated (Max) :
1.35mm
Mounting Feature :
Surface Mount
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Negative Tolerance :
10%