W3A43A330KAT2A
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
W3A43A330KAT2A
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
0612 (1632 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP ARRAY 33PF 25V NP0 0612
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Capacitor Networks, Arrays
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±10%
Number of Capacitors :
4
Published :
Pbfree Code :
yes
Capacitor Type :
ARRAY/NETWORK CAPACITOR
Series :
IPC
Termination :
SMD/SMT
Width :
1.6mm
Number of Functions :
4
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Factory Lead Time :
12 Weeks
Temperature Characteristics Code :
C0G
Packing Method :
TR, EMBOSSED/PAPER, 7 INCH
Terminal Pitch :
760μm
Height Seated (Max) :
0.053 1.35mm
Dielectric :
C0G
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Voltage - Rated DC :
25V
Min Operating Temperature :
-55°C
Height :
1.35mm
Number of Elements :
1
Number of Terminations :
8
Circuit Type :
Isolated
Max Operating Temperature :
125°C
Package / Case :
0612 (1632 Metric)
Temperature Coefficient :
C0G NP0
ECCN Code :
EAR99
Capacitance :
33pF