W3A41C222MAT2A
Mfr.Part #
W3A41C222MAT2A
Description
CAP ARRAY 2200PF 100V X7R 0612
Tolerance :
±20%
Height :
1.35mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.126W 1.60mmx3.20mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
125°C
Terminal Pitch :
0.76mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Rated (DC) Voltage (URdc) :
100V
Temperature Coefficient :
X7R
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Height Seated (Max) :
0.053 1.35mm
Width :
1.6mm
Surface Mount
Length :
3.2mm
Temperature Characteristics Code :
X7R
Capacitance :
2200pF
Published :
Voltage - Rated :
100V
Datasheets
W3A41C222MAT2A
KYOCERA AVX W3A41C222MAT2A
IPC Series 2200pF ±20% 8 Terminations X7R 0612 (1632 Metric) Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier Ceramic Surface Mount