W1A2YC682MAT2A
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
W1A2YC682MAT2A
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
0504 (1410 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP ARRAY 6800PF 16V X7R 0504
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Capacitor Networks, Arrays
Min Operating Temperature :
-55°C
Pbfree Code :
yes
Published :
Number of Functions :
2
Voltage - Rated DC :
16V
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Length :
1.37mm
Temperature Characteristics Code :
X7R
Capacitance :
6800pF
Number of Capacitors :
2
ECCN Code :
EAR99
Height :
660μm
Height Seated (Max) :
0.026 0.66mm
Number of Elements :
1
Tolerance :
±20%
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Temperature Coefficient :
X7R
Circuit Type :
Isolated
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Dielectric Material :
Ceramic
Mounting Type :
Surface Mount
Size / Dimension :
0.054Lx0.039W 1.37mmx1.00mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Series :
IPC
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Termination :
SMD/SMT
Max Operating Temperature :
125°C