W1A2YC103MAT2A
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
W1A2YC103MAT2A
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
0504 (1410 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP ARRAY 10000PF 16V X7R 0504
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Capacitor Networks, Arrays
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
ECCN Code :
EAR99
Pbfree Code :
yes
Terminal Pitch :
640μm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±20%
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Mount :
Surface Mount
Width :
1mm
Voltage - Rated DC :
16V
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Max Operating Temperature :
125°C
Number of Elements :
1
Capacitor Type :
ARRAY/NETWORK CAPACITOR
Height Seated (Max) :
0.026 0.66mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Published :
Series :
IPC
Circuit Type :
Isolated
Temperature Coefficient :
X7R
Number of Capacitors :
2
Capacitance :
10000pF
Size / Dimension :
0.054Lx0.039W 1.37mmx1.00mm
Depth :
1.37mm