VY2103M59Y5VS63V0
Mfr.Part #
VY2103M59Y5VS63V0
Description
CAP CER 10000PF 300VAC Y5V RAD
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
300VAC
Capacitance :
10000pF
Lead Spacing :
0.394 10.00mm
Temperature Coefficient :
Y5V F
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Height Seated (Max) :
0.748 19.00mm
Packaging :
Bulk
Size / Dimension :
0.591Dia 15.00mm
Datasheets
VY2103M59Y5VS63V0
Vishay VY2103M59Y5VS63V0
VY2 10000pF 300VAC Ceramic Capacitor ±20% Y5V F 0.591Dia 15.00mm -40°C~125°C Through Hole Radial, Disc