VY2101K29Y5SS6WV5
Mfr.Part #
VY2101K29Y5SS6WV5
Description
CAP CER 100PF 440VAC Y5S RADIAL
Size / Dimension :
0.295Dia 7.50mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Min Operating Temperature :
-40°C
Packaging :
Tape and Box (TB)
Package / Case :
Radial, Disc
Max Operating Temperature :
125°C
Lead Pitch :
5.0038mm
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Temperature Coefficient :
Y5S
Capacitance :
100pF
Lead/Base Style :
Kinked
Height Seated (Max) :
0.453 11.50mm
Tolerance :
±10%
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Voltage - Rated :
440VAC
Datasheets
VY2101K29Y5SS6WV5
Vishay VY2101K29Y5SS6WV5
VY2 100pF 440VAC Ceramic Capacitor ±10% Y5S 0.295Dia 7.50mm -40°C~125°C Through Hole Radial, Disc