VX-705-1033-192M000000
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
VX-705-1033-192M000000
Manufacturer
Microchip Technology
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
CUSTOM LOW NOISE CERAMIC VCXO
Manufacturer :
Microchip Technology
Product Category :
Oscillators
Package :
Tape and Reel (TR)
Series :
VX-705
Output :
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Product Status :
Active
Operating Temperature :
Absolute Pull Range (APR) :
Current - Supply (Max) :
Current - Supply (Disable) (Max) :
Height - Seated (Max) :
0.082 (2.09mm)
Mounting Type :
Surface Mount
Voltage - Supply :
Frequency Stability :
Type :
VCXO
Frequency :
192 MHz
Spread Spectrum Bandwidth :
Function :
Size / Dimension :
0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm)