VWO60-08IO7
Mfr.Part #
VWO60-08IO7
Description
MODULE AC CTLR 3PH 800V FO-T-A
Terminal Form :
Solder Lug
JESD-30 Code :
R-XUFM-D12
Current - On State (It (RMS)) (Max) :
43A
Reverse Voltage :
800V
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) :
1.5V
Current - On State (It (AV)) (Max) :
27A
HTS Code :
Additional Feature :
Fast
Base Product Number :
VWO60
Hold Current :
200mA
DC Gate Trigger Current-Max :
100 mA
Current - Gate Trigger (Igt) (Max) :
100mA
NOT SPECIFIED
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) :
550A 600A
RMS Current (Irms) :
43A
Operating Temperature :
-40°C~125°C TJ
Repetitive Peak Off-state Voltage :
800 V
Repetitive Peak Reverse Voltage :
800 V
RMS On-state Current-Max :
43 A
Current - Hold (Ih) (Max) :
200mA
Voltage - Off State :
800V