VUJ221M1ETR-1010S
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
VUJ221M1ETR-1010S
Manufacturer
SURGE
Package / Case
Radial, Can - SMD
Datasheet
Download
Description
CAP ALUM 220UF 20% 25V SMD
Stock
960
In Stock :
960
Manufacturer :
SURGE
Product Category :
Aluminum Electrolytic Capacitors
Height - Seated (Max) :
0.413" (10.50mm)
Package / Case :
Radial, Can - SMD
Surface Mount Land Size :
0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm)
Lead Spacing :
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Series :
VUJ
Tolerance :
±20%
Ratings :
Polarization :
Polar
Mounting Type :
Surface Mount
Lifetime @ Temp. :
1000 Hrs @ 150°C
Size / Dimension :
0.394" Dia (10.00mm)
Product Status :
Active
Voltage - Rated :
25 V
Ripple Current @ High Frequency :
150 mA @ 100 kHz
Capacitance :
220 µF
Package :
Strip
Applications :
GENERAL PURPOSE
Datasheets
VUJ221M1ETR-1010S
SURGE VUJ221M1ETR-1010S
VUJ 220 μF Capacitor ±20% Surface Mount 0.394" Dia (10.00mm) -55°C ~ 150°C Polar Radial, Can - SMD