VST10/9EE-200S1C2
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
VST10/9EE-200S1C2
Manufacturer
TDK Corporation
Description
CURRENT SENSE TRANSFORMERS, WOUN
Stock
70
In Stock :
70
Manufacturer :
TDK Corporation
Product Category :
Current Sense Transformers
RoHS :
Details
Subcategory :
Transformers
Product :
Current Sense Transformers
Termination Style :
SMD/SMT
Series :
VST
Package :
Digi-Reel?
ET (Volt-Time) :
Maximum Operating Temperature :
+ 130 C
Width :
9.6 mm
Qualification :
AEC-Q200
Height :
10 mm
Height - Seated (Max) :
0.394" (10.00mm)
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Product Status :
Active
Brand :
TDK
Size / Dimension :
0.476" L x 0.425" W (12.10mm x 10.80mm)
Packaging :
Cut Tape
Product Category :
Power Transformers
Mounting Type :
Surface Mount
Mounting Style :
PCB Mount
TDK
Length :
10.4 mm
Turns Ratio - Primary:Secondary :
1:100
Turns Ratio :
1:100
Datasheets
VST10/9EE-200S1C2
TDK Corporation VST10/9EE-200S1C2
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Pulse Electronics
    CURR SENSE XFMR 1:50 20A SMD
  • Pulse Electronics
    CURR SENSE XFMR 1:100 20A SMD
  • Murata Power Solutions
    CURR SENSE XFMR 10A T/H
  • Triad Magnetics
    CURR SENSE XFMR 1:500 30A T/H
  • Triad Magnetics
    CURR SENSE XFMR 1:166 10A T/H