VSRP2512S1-R025J
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
VSRP2512S1-R025J
Manufacturer
Delta Electronics
Package / Case
2512 (6432 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 0.025 OHM 5% 1W 2512
Manufacturer :
Delta Electronics
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Number of Terminations :
2
Size / Dimension :
0.252Lx0.126W 6.40mmx3.20mm
Package / Case :
2512 (6432 Metric)
Temperature Coefficient :
±250ppm/°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
12 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Series :
VSRP
Feature :
Automotive AEC-Q200
Resistance :
25mOhm
Ratings :
AEC-Q200
Composition :
Thick Film
Tolerance :
±5%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height Seated (Max) :
0.031 0.80mm
Power (Watts) :
1W
Datasheets
VSRP2512S1-R025J
Delta Electronics VSRP2512S1-R025J
VSRP Series, Thick Film, 25mOhm, 1W, ±5%, -55°C~155°C