VR37000001603JR500
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
VR37000001603JR500
Manufacturer
Vishay
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 160 KOHM 1/2W 5% AXIAL
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Through Hole Resistors
Tolerance :
±5%
Feature :
Automotive AEC-Q200, High Voltage, Pulse Withstanding
Package / Case :
Axial
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Resistance :
160kOhms
Size / Dimension :
0.157Diax0.354L 4.00mmx9.00mm
Composition :
Metal Film
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Factory Lead Time :
14 Weeks
Number of Terminations :
2
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Series :
VR37
Datasheets
VR37000001603JR500
Vishay VR37000001603JR500
160kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,