VR25000005604JA100
Mfr.Part #
VR25000005604JA100
Description
RES 5.6M OHM 5% 1/4W AXIAL
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Package / Case :
Axial
Terminal Shape :
Wire
Mount :
Through Hole
Military Standard :
Not
Feature :
Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Working Voltage :
1600V
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Diameter :
2.5mm
Additional Feature :
IEC 60065, RATED AC VOLTAGE: 1600V
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Series :
VR25
Radiation Hardening :
No
ECCN Code :
EAR99
Size / Dimension :
0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm
Resistance :
5.6MOhm
Construction :
Tubular
Packing Method :
Ammo Pack
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Pbfree Code :
yes
Contact Plating :
Tin
Power Rating :
250mW
Packaging :
Tape and Box (TB)
Tolerance :
±5%
Published :
Operating Temperature :
-55°C~155°C