VMP-R200-1.0-U
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
VMP-R200-1.0-U
Manufacturer
Isabellenhütte
Package / Case
2010 (5025 Metric)
Datasheet
Download
Description
RESISTOR - ISA-PLAN SHUNT, 0.2,
Manufacturer :
Isabellenhütte
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Temperature Coefficient :
20ppm/°C
Failure Rate :
Number of Terminations :
2
Product Status :
Active
Package :
Tape and Reel (TR);Cut Tape (CT);Digi-Reel®;
Resistance :
200 mOhms
Ratings :
AEC-Q200
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
3W
Composition :
Operating Temperature :
-65°C ~ 170°C
Height - Seated (Max) :
0.022 (0.55mm)
Size / Dimension :
0.200 L x 0.100 W (5.08mm x 2.54mm)