VLC5020T-1R2N
Mfr.Part #
VLC5020T-1R2N
Description
FIXED IND 1.2UH 3.8A 30 MOHM SMD
Test Frequency :
100kHz
Lifecycle Status :
Obsolete (Last Updated: 2 weeks ago)
Series :
VLC
Current Rating :
3.8A
RoHS Status :
RoHS Compliant
Depth :
5.2mm
Max DC Current :
3.8A
Size / Dimension :
0.197Lx0.197W 5.00mmx5.00mm
Inductance :
1.2μH
Shielding :
Shielded
Height Seated (Max) :
0.079 2.00mm
Tolerance :
±30%
Operating Temperature :
-40°C~105°C
DC Resistance (DCR) :
30mOhm Max
Height :
2mm
Datasheets
VLC5020T-1R2N
TDK Corporation VLC5020T-1R2N
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD