VLC5020T-100M
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
VLC5020T-100M
Manufacturer
TDK Corporation
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 10UH 1.3A 186 MOHM SMD
Manufacturer :
TDK Corporation
Product Category :
Fixed Inductors
Size / Dimension :
0.197Lx0.197W 5.00mmx5.00mm
Radiation Hardening :
No
Case/Size Code :
DC Resistance (DCR) :
186mOhm Max
Height Seated (Max) :
0.079 2.00mm
Packing Method :
TR
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Terminations :
2
Shielding :
Shielded
Published :
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Tolerance :
±20%
Inductance :
10μH
HTS Code :
Core Material :
Ferrite
Type :
Wirewound
Series :
VLC
Mount :
Surface Mount
Current Rating :
1.3A
Pbfree Code :
yes
RoHS Status :
RoHS Compliant
ECCN Code :
EAR99
Termination :
SMD/SMT
Test Frequency :
100kHz
Depth :
5.2mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Number of Functions :
1
Package / Case :
Nonstandard
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Terminal Shape :
ONE SURFACE
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height :
2mm
Military Standard :
Not
Inductor Application :
POWER INDUCTOR
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Lead Free :
Lead Free
Max DC Current :
1.3A
Lifecycle Status :
Obsolete (Last Updated: 2 months ago)
Datasheets
VLC5020T-100M
TDK Corporation VLC5020T-100M
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD