VJ1825Y223JBBAT4X
Mfr.Part #
VJ1825Y223JBBAT4X
Description
CAP CER 0.022UF 100V X7R 1825
Feature :
Soft Termination, High Voltage
Tolerance :
±5%
Thickness :
2.1844mm
Applications :
Boardflex Sensitive
Max Operating Temperature :
125°C
Thickness (Max) :
0.086 2.18mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Series :
VJ OMD
Width :
6.4008mm
Voltage - Rated DC :
100V
Length :
4.6482mm
Voltage - Rated :
100V
Size / Dimension :
0.183Lx0.252W 4.65mmx6.40mm
Capacitance :
0.022µF
Datasheets
VJ1825Y223JBBAT4X
Vishay / Vitramon VJ1825Y223JBBAT4X
VJ OMD 0.022μF 100V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.183Lx0.252W 4.65mmx6.40mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
VJ1825Y223JBBAT4X Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.183Lx0.252W 4.65mmx6.40mm.In order to achieve stable operation, the operating temperature should be greater than -55°C.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is X7R.Ceramic capacitor is able to operate wCeramic capacitorh the voltage - Rated DC of 100V.
VJ1825Y223JBBAT4X Features
a size/dimension of 0.183Lx0.252W 4.65mmx6.40mm
with X7R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 100V