VJ1825A472KBCAT4X
Mfr.Part #
VJ1825A472KBCAT4X
Description
CAP CER 4700PF 200V NP0 1825
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
200V
Min Operating Temperature :
-55°C
Thickness :
2.1844mm
Size / Dimension :
0.183Lx0.252W 4.65mmx6.40mm
Length :
4.6482mm
Voltage - Rated DC :
200V
Capacitance :
4700pF
Width :
6.4008mm
Thickness (Max) :
0.086 2.18mm
Max Operating Temperature :
125°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
VJ1825A472KBCAT4X
Vishay / Vitramon VJ1825A472KBCAT4X
VJ OMD 4700pF 200V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.183Lx0.252W 4.65mmx6.40mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
VJ1825A472KBCAT4X Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.183Lx0.252W 4.65mmx6.40mm.Stable operation requires a temperature higher than -55°C.This coefficient equals C0G NP0 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.The voltage - Rated DC of 200V allows it to function.
VJ1825A472KBCAT4X Features
a size/dimension of 0.183Lx0.252W 4.65mmx6.40mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 200V