VJ1808A221JBFAT4X
Mfr.Part #
VJ1808A221JBFAT4X
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
1808 (4520 metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 220PF 2KV NP0 1808
Feature :
Soft Termination, High Voltage
Voltage - Rated :
2000V 2kV
Length :
4.7244mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±5%
Applications :
Boardflex Sensitive
Width :
2.032mm
Factory Lead Time :
17 Weeks
Capacitance :
220pF
Series :
VJ OMD
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Package / Case :
1808 (4520 metric)
Thickness (Max) :
0.086 2.18mm
Size / Dimension :
0.186Lx0.080W 4.72mmx2.03mm
Thickness :
2.1844mm
Max Operating Temperature :
125°C
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Mount :
Surface Mount
Datasheets
VJ1808A221JBFAT4X
Vishay / Vitramon VJ1808A221JBFAT4X
VJ OMD 220pF 2000V 2kV Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.186Lx0.080W 4.72mmx2.03mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
VJ1808A221JBFAT4X Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.186Lx0.080W 4.72mmx2.03mm.The operating temperature should be greater than -55°C in order to achieve stable operation.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
VJ1808A221JBFAT4X Features
a size/dimension of 0.186Lx0.080W 4.72mmx2.03mm