VJ1206Y473MXBMR
Mfr.Part #
VJ1206Y473MXBMR
Description
CAP CER 0.047UF 100V X7R 1206
Max Operating Temperature :
150°C
Voltage - Rated DC :
100V
Depth :
1.6mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Voltage - Rated :
100V
X7R
Published :
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Length :
3.2mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±20%
Capacitance :
0.047µF
Datasheets
VJ1206Y473MXBMR
Vishay / Vitramon VJ1206Y473MXBMR
VJ 1206 3216Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm X7R ±20% 0.047muF