VHT680M100
Mfr.Part #
VHT680M100
Description
CAP ALUM 680UF 20% 100V RADIAL
Stock
417
In Stock :
417
Voltage - Rated :
100 V
Capacitance :
680 µF
Lead Spacing :
0.295" (7.50mm)
Lifetime @ Temp. :
1000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max) :
1.417" (36.00mm)
Tolerance :
±20%
Ratings :
Size / Dimension :
0.630" Dia (16.00mm)
Operating Temperature :
-25°C ~ 105°C
Datasheets
VHT680M100
NTE Electronics, Inc. VHT680M100
VHT 680 μF Capacitor ±20% Through Hole 0.630" Dia (16.00mm) -25°C ~ 105°C Polar Radial, Can