VGDS1-S24-D9-SIP
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
VGDS1-S24-D9-SIP
Manufacturer
Bel
Package / Case
SIP
Datasheet
Download
Description
DC DC CONVERTER
Manufacturer :
Bel
Product Category :
Number of Functions :
1
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
NOT SPECIFIED
Number of Outputs :
2
Pbfree Code :
yes
Surface Mount :
No
Additional Feature :
ADDITIONAL -9 VOLT OUTPUT ALSO AVAILABLE
Width :
9.8mm
Package / Case :
SIP
RoHS Status :
RoHS Compliant
Number of Terminations :
5
Operating Temperature (Max) :
100°C
Temperature Grade :
Industrial
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Published :
Output Voltage :
9V
Length :
19.5mm
Analog IC - Other Type :
DC-DC UNREGULATED POWER SUPPLY MODULE
JESD-30 Code :
R-PSMA-T5
Terminal Position :
Single
Total Power Output-Max :
1W
Peak Reflow Temperature (Cel) :
NOT SPECIFIED
Output Current-Max :
0.056A
Operating Temperature (Min) :
-40°C
Trim/Adjustable Output :
No
Input Voltage-Nom :
24V