VGDS1-S12-D9-SIP
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
VGDS1-S12-D9-SIP
Manufacturer
Bel
Package / Case
SIP
Datasheet
Download
Description
DC DC CONVERTER
Manufacturer :
Bel
Product Category :
JESD-30 Code :
R-PSMA-T5
RoHS Status :
RoHS Compliant
Number of Functions :
1
Terminal Form :
THROUGH-HOLE
Pbfree Code :
yes
Total Power Output-Max :
1W
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
NOT SPECIFIED
Temperature Grade :
Industrial
Package / Case :
SIP
Input Voltage-Nom :
12V
Output Voltage :
9V
Qualification Status :
Not Qualified
Surface Mount :
No
Output Current-Max :
0.056A
Width :
9.8mm
Length :
19.5mm
Number of Outputs :
2
Operating Temperature (Min) :
-40°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Analog IC - Other Type :
DC-DC UNREGULATED POWER SUPPLY MODULE
Terminal Position :
Single
Input Voltage (Min) :
10.8V
Peak Reflow Temperature (Cel) :
NOT SPECIFIED
Trim/Adjustable Output :
No
Additional Feature :
ADDITIONAL -9 VOLT OUTPUT ALSO AVAILABLE
Operating Temperature (Max) :
100°C