VET30US240C2-JA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
VET30US240C2-JA
Manufacturer
XP Power
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 30W
Manufacturer :
XP Power
Product Category :
Operating Temperature :
0°C~60°C
Output Power :
30W
No Load Power Consumption :
75mW Max
Cord Length :
59 1.50m
Form :
Desktop (Class II)
Input Connector :
IEC 320-C8
Factory Lead Time :
18 Weeks
Applications :
ITE (Commercial)
Efficiency :
Level VI, CoC Tier 2
Current - Output (Max) :
1.25A
Size / Dimension :
4.53Lx1.89W x 1.28 H 115.0mmx48.0mmx32.5mm
Series :
VET30 (30W)
Input Type :
Cord (Sold Separately)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Polarization :
Positive Center
Voltage - Input :
90V~264VAC
Region Utilized :
International
Weight :
0.302lb 136.98g
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Output :
24V
Approval Agency :
CB
Output Connector :
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 12.0mm