VET30US150C2-JA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
VET30US150C2-JA
Manufacturer
XP Power
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 15V 30W
Stock
2
In Stock :
2
Manufacturer :
XP Power
Product Category :
Polarization :
Positive Center
Region Utilized :
International
Output Power :
30W
Voltage - Input :
90V~264VAC
Current - Output (Max) :
2A
Applications :
ITE (Commercial)
Size / Dimension :
4.53Lx1.89W x 1.28 H 115.0mmx48.0mmx32.5mm
Output Connector :
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 12.0mm
Series :
VET30 (30W)
Efficiency :
Level VI, CoC Tier 2
Weight :
0.302lb 136.98g
Cord Length :
59 1.50m
Input Connector :
IEC 320-C8
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
18 Weeks
Voltage - Output :
15V
Operating Temperature :
0°C~60°C
Approval Agency :
CB
Form :
Desktop (Class II)
No Load Power Consumption :
75mW Max