VE-27N-IY-B1
Mfr.Part #
VE-27N-IY-B1
Description
DC DC CONVERTER 18.5V 50W
OCP, OTP, OVP, SCP
Approval Agency :
TUV, UL
Additional Feature :
REMOTE SHUTDOWN
Series :
VE-200™ (50W)
Efficiency :
90%
Size / Dimension :
4.60Lx2.40W x 1.07 H 116.8mmx61.0mmx27.1mm
Max Power Dissipation :
50W
Voltage - Input (Min) :
100V
Max Output Current :
2.7A
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Voltage - Isolation :
3kV
Output Voltage :
18.5V
Voltage - Output 1 :
18.5V
Input Voltage-Nom :
150V
Voltage - Input (Max) :
375V
Full Brick
Current - Output (Max) :
2.70A
Height :
27.178mm
Datasheets
VE-27N-IY-B1
Manufacturer related products
    CAP CER 10000PF 500V X7R T/H
    CAPY K2000 4700PF 20% 250VAC
    CAP FILM 4700PF 20% 250VAC SMD
    CAP FILM 1500PF 20% 250VAC SMD