VE-25K-EW-F3
Mfr.Part #
VE-25K-EW-F3
Description
DC DC CONVERTER 40V 100W
Series :
VE-200™ (100W)
Voltage - Isolation :
3kV
Size / Dimension :
4.60Lx1.86W x 0.79 H 116.8mmx47.2mmx20.1mm
Output Voltage :
40V
Efficiency :
88%
Voltage - Input (Max) :
200V
Power (Watts) :
100W
Max Output Current :
2.5A
Max Power Dissipation :
100W
Voltage - Output 1 :
40V
Approval Agency :
TUV, UL
Input Voltage-Nom :
150V
Height :
20.066mm
Additional Feature :
REMOTE SHUTDOWN
Voltage - Input (Min) :
100V
Operating Temperature :
-10°C~85°C
Published :
Datasheets
VE-25K-EW-F3
Manufacturer related products
    CAP CER 10000PF 500V X7R T/H
    CAPY K2000 4700PF 20% 250VAC
    CAP FILM 4700PF 20% 250VAC SMD
    CAP FILM 1500PF 20% 250VAC SMD