VE-21Y-MW-S
Mfr.Part #
VE-21Y-MW-S
Description
DC DC CONVERTER 3.3V 66W
Voltage - Output 1 :
3.3V
R-XDMA-P9
Approval Agency :
UL; CE; VDE; CSA; TUV; BABT
Height :
13.208mm
Voltage - Input (Max) :
32V
Power (Watts) :
66W
Voltage - Isolation :
3kV
Input Voltage-Nom :
24V
Output Voltage :
3.3V
Max Output Current :
20A
Efficiency :
90%
Series :
VE-200™ (100W)
NOT SPECIFIED
Protections :
THERMAL; CURRENT; OUTPUT OVER VOLTAGE
Size / Dimension :
4.60Lx1.80W x 0.52 H 116.8mmx45.7mmx13.2mm
Voltage - Input (Min) :
21V
Max Power Dissipation :
66W
Operating Temperature :
-55°C~85°C
Datasheets
VE-21Y-MW-S
Manufacturer related products
    CAP CER 10000PF 500V X7R T/H
    CAPY K2000 4700PF 20% 250VAC
    CAP FILM 4700PF 20% 250VAC SMD
    CAP FILM 1500PF 20% 250VAC SMD