VE-21Y-IX-B1
Mfr.Part #
VE-21Y-IX-B1
Description
DC DC CONVERTER 3.3V 50W
Voltage - Isolation :
3kV
Input Voltage-Nom :
24V
Height :
27.178mm
Max Power Dissipation :
50W
Voltage - Output 1 :
3.3V
Size / Dimension :
4.60Lx2.40W x 1.07 H 116.8mmx61.0mmx27.1mm
Series :
VE-200™ (75W)
Output Voltage :
3.3V
Approval Agency :
TUV, UL
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Voltage - Input (Max) :
32V
Packaging :
Bulk
Additional Feature :
REMOTE SHUTDOWN
Max Output Current :
15A
Voltage - Input (Min) :
21V
Efficiency :
90%
Published :
Power (Watts) :
50W
Datasheets
VE-21Y-IX-B1
Manufacturer related products
    CAP CER 10000PF 500V X7R T/H
    CAPY K2000 4700PF 20% 250VAC
    CAP FILM 4700PF 20% 250VAC SMD
    CAP FILM 1500PF 20% 250VAC SMD