VE-21Y-IU-F2
Mfr.Part #
VE-21Y-IU-F2
Description
DC DC CONVERTER 3.3V 132W
Voltage - Input (Min) :
21V
Voltage - Isolation :
3kV
Max Power Dissipation :
132W
Input Voltage-Nom :
24V
Efficiency :
90%
Size / Dimension :
4.60Lx1.86W x 1.05 H 116.8mmx47.2mmx26.7mm
Power (Watts) :
132W
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Output Voltage :
3.3V
Height :
26.67mm
Max Output Current :
40A
Voltage - Output 1 :
3.3V
Voltage - Input (Max) :
32V
Total Power Output-Max :
200W
Series :
VE-200™ (200W)
Datasheets
VE-21Y-IU-F2
Manufacturer related products
    CAP CER 10000PF 500V X7R T/H
    CAPY K2000 4700PF 20% 250VAC
    CAP FILM 4700PF 20% 250VAC SMD
    CAP FILM 1500PF 20% 250VAC SMD