VE-21Y-EY-S
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
VE-21Y-EY-S
Manufacturer
Vicor
Package / Case
Full Brick
Datasheet
Download
Description
DC DC CONVERTER 3.3V 33W
Manufacturer :
Vicor
Product Category :
Series :
VE-200™ (50W)
Height :
13.208mm
JESD-609 Code :
e3
Terminal Finish :
MATTE TIN OVER NICKEL
Protections :
THERMAL; CURRENT; OUTPUT OVER VOLTAGE
Package / Case :
Full Brick
Applications :
ITE (Commercial)
Type :
Isolated Module
Voltage - Isolation :
3kV
Trim/Adjustable Output :
yes
ECCN Code :
EAR99
Input Voltage-Nom :
24V
Packaging :
Bulk
Terminal Form :
PIN/PEG
Feature :
OCP, OTP, OVP, SCP
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Number of Terminations :
9
Voltage - Input (Min) :
21V
Voltage - Output 1 :
3.3V
Number of Outputs :
1
Peak Reflow Temperature (Cel) :
NOT SPECIFIED
Number of Functions :
1
JESD-30 Code :
R-XDMA-P9
Terminal Position :
Dual
Qualification Status :
Not Qualified
Pbfree Code :
yes
Voltage - Input (Max) :
32V
Approval Agency :
UL; CE; VDE; CSA; TUV; BABT
Max Output Current :
10A
Max Power Dissipation :
33W
Total Power Output-Max :
50W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Output Voltage :
3.3V
Size / Dimension :
4.60Lx1.80W x 0.52 H 116.8mmx45.7mmx13.2mm
Operating Temperature :
-10°C~85°C
Efficiency :
88%
Mounting Type :
Through Hole
Published :
Power (Watts) :
33W
Mount :
Through Hole
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
NOT SPECIFIED
Datasheets
VE-21Y-EY-S
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP CER 10000PF 500V X7R T/H
    CAPY K2000 4700PF 20% 250VAC
    CAP FILM 4700PF 20% 250VAC SMD
    CAP FILM 1500PF 20% 250VAC SMD