VE-21N-CX-F3
Mfr.Part #
VE-21N-CX-F3
Description
DC DC CONVERTER 18.5V 75W
Series :
VE-200™ (75W)
Output Voltage :
18.5V
Max Output Current :
4.05A
Voltage - Input (Max) :
32V
Approval Agency :
TUV, UL
Power (Watts) :
75W
Number of Outputs :
1
Additional Feature :
REMOTE SHUTDOWN
Efficiency :
90%
Input Voltage-Nom :
24V
Voltage - Isolation :
3kV
Height :
20.066mm
Published :
Size / Dimension :
4.60Lx1.86W x 0.79 H 116.8mmx47.2mmx20.1mm
Operating Temperature :
-25°C~85°C
Voltage - Output 1 :
18.5V
Voltage - Input (Min) :
21V
Max Power Dissipation :
75W
Datasheets
VE-21N-CX-F3
Manufacturer related products
    CAP CER 10000PF 500V X7R T/H
    CAPY K2000 4700PF 20% 250VAC
    CAP FILM 4700PF 20% 250VAC SMD
    CAP FILM 1500PF 20% 250VAC SMD