VE-21L-MX-F1
Mfr.Part #
VE-21L-MX-F1
Description
DC DC CONVERTER 28V 75W
Operating Temperature :
-55°C~85°C
Max Power Dissipation :
75W
Terminal Finish :
MATTE TIN OVER NICKEL
Terminal Position :
Dual
Trim/Adjustable Output :
yes
Approval Agency :
UL; CE; VDE; CSA; TUV; BABT
Qualification Status :
Not Qualified
Power (Watts) :
75W
Output Voltage :
28V
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
NOT SPECIFIED
Input Voltage-Nom :
24V
Efficiency :
90%
Voltage - Output 1 :
28V
Number of Terminations :
9
Number of Functions :
Series :
VE-200™ (75W)
JESD-609 Code :
e3
Package / Case :
Full Brick
JESD-30 Code :
R-XDMA-P9
Published :
Voltage - Isolation :
3kV
Voltage - Input (Max) :
32V
Height :
20.066mm
Peak Reflow Temperature (Cel) :
NOT SPECIFIED
Pbfree Code :
yes
Terminal Form :
PIN/PEG
Max Output Current :
2.68A
Protections :
THERMAL; CURRENT; OUTPUT OVER VOLTAGE
Voltage - Input (Min) :
21V
Size / Dimension :
4.60Lx1.86W x 0.79 H 116.8mmx47.2mmx20.1mm
ECCN Code :
EAR99
Datasheets
VE-21L-MX-F1
Manufacturer related products
    CAP CER 10000PF 500V X7R T/H
    CAPY K2000 4700PF 20% 250VAC
    CAP FILM 4700PF 20% 250VAC SMD
    CAP FILM 1500PF 20% 250VAC SMD