VE-21J-EV-F3
Mfr.Part #
VE-21J-EV-F3
Description
DC DC CONVERTER 36V 150W
Power (Watts) :
150W
Packaging :
Bulk
Approval Agency :
TUV, UL
Height :
20.066mm
Operating Temperature :
-10°C~85°C
Voltage - Input (Max) :
32V
Size / Dimension :
4.60Lx1.86W x 0.79 H 116.8mmx47.2mmx20.1mm
Max Power Dissipation :
150W
Output Voltage :
36V
Voltage - Output 1 :
36V
Input Voltage-Nom :
24V
Applications :
ITE (Commercial)
Additional Feature :
REMOTE SHUTDOWN
Series :
VE-200™ (150W)
Max Output Current :
4.17A
Voltage - Input (Min) :
21V
Voltage - Isolation :
3kV
Published :
Efficiency :
88%
Datasheets
VE-21J-EV-F3
Manufacturer related products
    CAP CER 10000PF 500V X7R T/H
    CAPY K2000 4700PF 20% 250VAC
    CAP FILM 4700PF 20% 250VAC SMD
    CAP FILM 1500PF 20% 250VAC SMD