VE-20X-EX-F4
Mfr.Part #
VE-20X-EX-F4
Description
DC DC CONVERTER 5.2V 75W
Efficiency :
88%
Voltage - Input (Min) :
10V
Max Power Dissipation :
75W
Applications :
ITE (Commercial)
Additional Feature :
REMOTE SHUTDOWN
Approval Agency :
TUV, UL
Voltage - Input (Max) :
20V
Height :
26.67mm
Size / Dimension :
4.60Lx1.86W x 1.05 H 116.8mmx47.2mmx26.7mm
Operating Temperature :
-10°C~85°C
Output Voltage :
5.2V
Voltage - Output 1 :
5.2V
Power (Watts) :
75W
Series :
VE-200™ (75W)
Input Voltage-Nom :
12V
Max Output Current :
14.42A
Voltage - Isolation :
3kV
Datasheets
VE-20X-EX-F4
Manufacturer related products
    CAP CER 10000PF 500V X7R T/H
    CAPY K2000 4700PF 20% 250VAC
    CAP FILM 4700PF 20% 250VAC SMD
    CAP FILM 1500PF 20% 250VAC SMD