VE-20D-IY-F2
Mfr.Part #
VE-20D-IY-F2
Description
DC DC CONVERTER 85V 50W
Product Category :
Trim/Adjustable Output :
yes
Output Voltage :
85V
Published :
Number of Terminations :
9
Terminal Position :
Dual
Package / Case :
Full Brick
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
NOT SPECIFIED
Input Voltage-Nom :
12V
Voltage - Input (Max) :
20V
Efficiency :
90%
Height :
26.67mm
Through Hole
Terminal Form :
PIN/PEG
Number of Functions :
Voltage - Output 1 :
85V
Voltage - Isolation :
3kV
Voltage - Input (Min) :
10V
Power (Watts) :
50W
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
4.60Lx1.86W x 1.05 H 116.8mmx47.2mmx26.7mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Max Power Dissipation :
50W
Peak Reflow Temperature (Cel) :
NOT SPECIFIED
Series :
VE-200™ (50W)
Terminal Finish :
MATTE TIN OVER NICKEL
Type :
Isolated Module
Number of Outputs :
1
Qualification Status :
Not Qualified
Pbfree Code :
yes
Applications :
ITE (Commercial)
JESD-30 Code :
R-XDMA-P9
ECCN Code :
EAR99
Max Output Current :
588mA
Datasheets
VE-20D-IY-F2
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP CER 10000PF 500V X7R T/H
    CAPY K2000 4700PF 20% 250VAC
    CAP FILM 4700PF 20% 250VAC SMD
    CAP FILM 1500PF 20% 250VAC SMD