VE-20D-CX-F4
Mfr.Part #
VE-20D-CX-F4
Description
DC DC CONVERTER 85V 75W
Series :
VE-200™ (75W)
Max Output Current :
882mA
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Additional Feature :
REMOTE SHUTDOWN
Height :
26.67mm
Voltage - Input (Min) :
10V
Size / Dimension :
4.60Lx1.86W x 1.05 H 116.8mmx47.2mmx26.7mm
Published :
Number of Outputs :
Approval Agency :
TUV, UL
Power (Watts) :
75W
Voltage - Output 1 :
85V
Operating Temperature :
-25°C~85°C
Voltage - Isolation :
3kV
Input Voltage-Nom :
12V
Efficiency :
90%
Max Power Dissipation :
75W
Voltage - Input (Max) :
20V
Datasheets
VE-20D-CX-F4
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP CER 10000PF 500V X7R T/H
    CAPY K2000 4700PF 20% 250VAC
    CAP FILM 4700PF 20% 250VAC SMD
    CAP FILM 1500PF 20% 250VAC SMD