VDRS07H060TME
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
VDRS07H060TME
Manufacturer
Vishay
Package / Case
Disc 9mm
Datasheet
Download
Description
VARISTOR 100V 1.2KA DISC 9MM
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Maximum DC Volts :
85V
Maximum AC Volts :
60V
Factory Lead Time :
11 Weeks
Energy :
8.3J
Tolerance :
10%
Clamping Current :
10A
Number of Circuits :
1
Capacitance @ Frequency :
700pF @ 1kHz
Varistor Voltage :
100V
Radiation Hardening :
No
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Current - Surge :
1.2kA
Max Operating Temperature :
85°C
Package / Case :
Disc 9mm
Varistor Voltage (Max) :
110V
Min Operating Temperature :
-40°C
Series :
VDRS
Varistor Voltage (Min) :
90V
Varistor Voltage (Typ) :
100V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Max Voltage Rating (AC) :
60V
Capacitance :
700pF
Max Voltage Rating (DC) :
85V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
VDRS07H060TME
Introducing Vishay VDRS07H060TME from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Through Hole, Operating Temperature:-40°C~85°C, Package / Case:Disc 9mm, VDRS07H060TME pinout, VDRS07H060TME datasheet PDF, VDRS07H060TME amp .Beyond Vishay VDRS07H060TME ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.