VC-709-ECE-KAAN-32M0000000
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
VC-709-ECE-KAAN-32M0000000
Manufacturer
Microchip Technology
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
LOW POWER DIFFERENTIAL XO +3.3 V
Manufacturer :
Microchip Technology
Product Category :
Oscillators
Package :
Tape and Reel (TR)
Height - Seated (Max) :
0.067 (1.70mm)
Ratings :
Current - Supply (Max) :
45mA
Size / Dimension :
0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm)
Type :
XO (Standard)
Spread Spectrum Bandwidth :
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Voltage - Supply :
3.3V
Frequency Stability :
±50ppm
Absolute Pull Range (APR) :
Mounting Type :
Surface Mount
Frequency :
32 MHz