VC-706-ECE-FAAN-159M375000
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
VC-706-ECE-FAAN-159M375000
Manufacturer
Microchip Technology
Description
VC-706-ECE-FAAN-159M375000
Manufacturer :
Microchip Technology
Product Category :
Oscillators
Symmetry-Max :
55/45 %
Product Status :
Active
Frequency Adjustment-Mechanical :
No
Output Load :
50 OHM
Mounting Feature :
Surface Mount
Reach Compliance Code :
Unknown
Series :
Surface Mount :
yes
Fall Time-Max :
0.6 ns
Frequency Stability :
25%
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.6mm