VC-709-ECE-KAAN-25M0000000
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
VC-709-ECE-KAAN-25M0000000
Manufacturer
Microchip Technology
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
VC-709-ECE-KAAN-25M0000000
Manufacturer :
Microchip Technology
Product Category :
Oscillators
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Frequency Stability :
±50ppm
Function :
Enable/Disable
Frequency :
25 MHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) :
45mA
Ratings :
Package :
Tape and Reel (TR)
Series :
VC-709
Current - Supply (Disable) (Max) :
Height - Seated (Max) :
0.067 (1.70mm)
Spread Spectrum Bandwidth :
Output :
LVPECL
Mounting Type :
Surface Mount
Voltage - Supply :
3.3V
Product Status :
Active
Type :
XO (Standard)
Size / Dimension :
0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm)