V82ZA05PX2855
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
V82ZA05PX2855
Manufacturer
Littelfuse
Package / Case
Disc 5mm
Datasheet
Download
Description
VARISTOR 82V 400A DISC 5MM
Manufacturer :
Littelfuse
Product Category :
Mounting Type :
Through Hole
Varistor Voltage :
82V
Packaging :
Bulk
Published :
Factory Lead Time :
16 Weeks
Package / Case :
Disc 5mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Max Voltage Rating (DC) :
68V
Energy :
2.0J
Max Voltage Rating (AC) :
50V
Current - Surge :
400A
Varistor Voltage (Max) :
90.2V
Varistor Voltage (Typ) :
82V
Maximum DC Volts :
68V
Number of Circuits :
1
Varistor Voltage (Min) :
73.8V
Operating Temperature :
-55°C~85°C TA
Mount :
Through Hole
Capacitance @ Frequency :
355pF @ 1MHz
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Max Surge Current :
400A
Maximum AC Volts :
50V
Series :
ZA
Datasheets
V82ZA05PX2855
Introducing Littelfuse V82ZA05PX2855 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Through Hole, Package / Case:Disc 5mm, Operating Temperature:-55°C~85°C TA, V82ZA05PX2855 pinout, V82ZA05PX2855 datasheet PDF, V82ZA05PX2855 amp .Beyond Littelfuse V82ZA05PX2855 ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.