V3.5MLA0805T
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
V3.5MLA0805T
Manufacturer
Littelfuse
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
VARISTOR 5.35V 120A 0805
Manufacturer :
Littelfuse
Product Category :
HTS Code :
Resistor Type :
VARISTOR
Operating Supply Voltage :
7V
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Operating Temperature :
-55°C~125°C TA
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Number of Terminations :
2
Factory Lead Time :
14 Weeks
Varistor Voltage :
5.35V
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Voltage - Rated AC :
2.5V
Pbfree Code :
No
Lead Free :
Lead Free
Case Code (Metric) :
Max Voltage Rating (DC) :
3.5V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Max Surge Current :
120A
Capacitance :
1.2nF
Varistor Voltage (Min) :
3.7V
Max Voltage Rating (AC) :
2.5V
Maximum AC Volts :
2.5V
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Number of Circuits :
1
ECCN Code :
EAR99
Voltage - Rated DC :
3.5V
Reach Compliance Code :
Unknown
Varistor Voltage (Max) :
7V
Case Code (Imperial) :
Termination :
SMD/SMT
Mount :
Surface Mount
Capacitance @ Frequency :
1380pF @ 1MHz