V3.5MLA0603NHAUTO
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
V3.5MLA0603NHAUTO
Manufacturer
Littelfuse
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
VARISTOR 5.35V 30A 0603
Manufacturer :
Littelfuse
Product Category :
Mounting Type :
Surface Mount, MLCV
ECCN Code :
EAR99
Capacitance @ Frequency :
860pF @ 1MHz
Max Voltage Rating (DC) :
3.5V
Capacitance :
1.27nF
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Varistor Voltage (Max) :
7V
Clamping Voltage :
13V
Length :
1.6mm
Voltage - Rated DC :
3.5V
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Max Voltage Rating (AC) :
2.5V
Operating Temperature :
-55°C~125°C TA
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Maximum AC Volts :
2.5V
HTS Code :
Varistor Voltage (Min) :
3.7V
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Reach Compliance Code :
Unknown
Clamping Current :
1A
Width :
800μm
Case Code (Metric) :
Packing Method :
TR, PLASTIC, 7 INCH
Factory Lead Time :
14 Weeks
Mount :
Surface Mount
Energy :
0.10J
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Voltage - Rated AC :
2.5V
Resistor Type :
VARISTOR
Number of Terminations :
2
Depth :
800μm
Varistor Voltage :
5.35V
Series :
Automotive, AEC-Q200, MLA AUTO
Max Surge Current :
30A