V275LC40CP
Mfr.Part #
V275LC40CP
Package / Case
Disc 20mm
Description
VARISTOR 430V 10KA DISC 20MM
Varistor Voltage :
430V
Varistor Voltage (Max) :
473V
Pbfree Code :
yes
Terminal Placement :
Max Voltage Rating (AC) :
275V
Published :
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Series :
C-III
Maximum AC Volts :
275V
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Package / Case :
Disc 20mm
Factory Lead Time :
18 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~85°C TA
Capacitance @ Frequency :
120pF @ 1MHz
e3
Varistor Voltage (Min) :
387V
Max Surge Current :
10kA
Energy :
320J
Wire
Reach Compliance Code :
Datasheets
V275LC40CP
Introducing Littelfuse V275LC40CP from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Package / Case:Disc 20mm, Operating Temperature:-55°C~85°C TA, Mounting Type:Through Hole, Number of Terminations:2, V275LC40CP pinout, V275LC40CP datasheet PDF, V275LC40CP amp .Beyond Littelfuse V275LC40CP ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.