V24C5T125BS3
Mfr.Part #
V24C5T125BS3
Description
DC DC CONVERTER 5V 125W
Max Output Current :
25A
Voltage - Input (Max) :
36V
Isolated Module
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
yes
Feature :
OVP, UVLO
JESD-609 Code :
e4
Terminal Position :
Dual
Operating Temperature :
-40°C~100°C
Efficiency :
84.1%
Voltage - Input (Min) :
18V
Output Voltage :
5V
Voltage - Output 1 :
5V
ECCN Code :
EAR99
Terminal Form :
PIN/PEG
Number of Functions :
1
Max Power Dissipation :
125W
Input Voltage-Nom :
24V
Height :
12.7mm
Pbfree Code :
No
Series :
MICRO (125W)
Voltage - Isolation :
3kV
Size / Dimension :
2.28Lx1.45W x 0.50 H 57.9mmx36.8mmx12.7mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Reach Compliance Code :
not_compliant
Power (Watts) :
125W
Datasheets
V24C5T125BS3
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP CER 10000PF 500V X7R T/H
    CAPY K2000 4700PF 20% 250VAC
    CAP FILM 4700PF 20% 250VAC SMD
    CAP FILM 1500PF 20% 250VAC SMD