V24C5T125BS
Mfr.Part #
V24C5T125BS
Description
DC DC CONVERTER 5V 125W
Height :
12.7mm
Voltage - Output 1 :
5V
Through Hole
ECCN Code :
EAR99
Max Output Current :
25A
Terminal Position :
Dual
Number of Terminations :
7
Operating Temperature :
-40°C~100°C
Series :
MICRO (125W)
Power (Watts) :
125W
Number of Functions :
1
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
NOT SPECIFIED
Output Voltage :
5V
Efficiency :
84.1%
Voltage - Input (Max) :
36V
Voltage - Isolation :
3kV
JESD-609 Code :
e4
Feature :
OVP, UVLO
Voltage - Input (Min) :
18V
Input Voltage-Nom :
24V
Pbfree Code :
No
Reach Compliance Code :
not_compliant
Mount :
Through Hole
Max Power Dissipation :
125W
Size / Dimension :
2.28Lx1.45W x 0.50 H 57.9mmx36.8mmx12.7mm
R-XDFM-P7
Datasheets
V24C5T125BS
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP CER 10000PF 500V X7R T/H
    CAPY K2000 4700PF 20% 250VAC
    CAP FILM 4700PF 20% 250VAC SMD
    CAP FILM 1500PF 20% 250VAC SMD